5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Polecne i promocje Prasówki

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet! Polacy coraz częściej kupują przez internet. Z konkretnych za rok 2018 wynika, że liczba sklepów sprzedających własne wyroby online wzrosła o 34% w ciągu ostatnich 5 lat. I na placu pojawiają się innowacyjne metody, które ułatwiają dokonanie zakupów jeszcze szybciej, a dzięki najszerszym standardom zabezpieczeń transakcji zyskujemy spokój i bezpieczeństwo. Dlaczego Polacy kupują przez internet?

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Oszczędność czasu

Według znanych z raportu KPMG na pytanie: “Dlaczego bierzemy w interesach internetowych?” 40% odpowiedzi wyglądało na oszczędność czasu. Obecnie wszystkiemu spośród nas zależy na szybkim załatwieniu prostych historii. Nie lubimy czekać w fazach. Zakupy poprzez internet umożliwiają nam uniknięcie tłumów. Nie potrzebujemy martwić się godzinami otwarcia sklepu ani tym, jak dojechać w dane pomieszczenie. Zamiast tego otwieramy stronę internetową i wszystko przechodzimy na wybranie ręki. Jeśli pierwszy przeglądany przez nas sklep online nie oferuje interesującego nas produktu, łatwo możemy pójść do różnego, trzeciego i czwartego. Zajmie nam toż całkiem trochę czasu niż spacer po galerii handlowej. Dodatkowo cały proces zakupów od wyboru przedmiotu po realizację transakcji może zdobyć nawet kilka minut, co w składach stacjonarnych daje się rzadko.
Wszystko w pojedynczym miejscu

Kolejnym powodem, który uzyskał wynik 27% wskazań, jest dostępność wielu produktów w pojedynczym miejscu. Dzięki urządzeniu podpiętemu do internetu otrzymujemy więcej swobodzie niż w galeriach handlowych. Możemy wejść na kartkę każdego biznesu i sprawdzać asortyment w pewnym miejscu oraz czasie. Co Polacy kupują przez internet? Według badania PwC największym powodzeniem cieszy się odzież oraz obuwie. Na kolejnym miejscu znajdują się leki i pielęgnacje. Może obecne żyć zaskoczeniem, jednak początek jest przydatny. Mowa tu o wartościach, które często różnią się od tych dużych. Trzecią pozycję zajmują książki, muzyka, filmy i gry wideo. Wiele osób korzysta jeszcze ze sklepów internetowych w planu zamówienia mebli oraz wyposażenia domu. Warto wspomnieć, że aż 47% badanych określa się na zakup poprzez internet produktów spożywczych.
Możliwość porównania cen

Trzecim powodem, o którym warto wspomnieć, jest szansę porównania cen. Taka odpowiedź uzyskała aż 54% wskazań w raporcie KPMG. Owszem, w sukcesie sklepów stacjonarnych te będzie więc dodatkowe, jednak w takiej formy musimy udać się co najmniej do mało miejsc. Z serii korzystając z internetu, wystarczy wpaść na samą stronę, a całe potrzebne wiedze będą na wybranie ręki. Kiedy toż dodatkowe? Wszystko to dzięki porównywarkom cen. Kiedy chcemy skorzystać z najpiękniejszej oferty pod względem cenowym, wystarczy wpaść na podobną platformę. Następnym etapem będzie dobranie interesującego nas towaru czy sklepu. Następnie otrzymamy zestawienie produktów przydatnych w pozostałych sklepach wraz z ofertą cenową, która uwzględnia również cenę dostawy. Dzięki temu bez problemu wybierzemy najtańszą z ofert.
Atrakcyjne promocje

Atrakcyjne promocje to nowy powód, jaki w liczby cena otrzymał aż 46% wskazań respondentów w raporcie KPMG. Coraz częściej daje się, że sprzedawcy proponują swoich użytkowników do korzystania z kolekcje internetowej przez duże promocje. Dzięki nim ważna dostać produkt nawet do kilkudziesięciu procent mało niż w możliwości stacjonarnej. Sprowadza się również, że rabaty obejmują koszty dostawy. Inne sklepy wprowadzają promocje kup 2 za 1 oraz wiele innych. Bez wątpienia takie możliwości częściej można wystąpić w budowie niż stacjonarnie. Warto również wspomnieć, że są strony, które gromadzą w pojedynczym miejscu wszystkie dostępne rabaty. Dzięki temu zaoszczędzimy coraz bardzo czasu oraz pieniędzy.
Dostępność innych form płatności

Warto również wspomnieć o dostępności innych form płatności. Sklepy internetowe udostępniają swoim klientom skorzystanie z najaktualniejszych rozwiązań. Według raportu Gemius “e-Commerce w Polsce 2019” najwięcej kobiet decyduje się na skorzystanie z bliskich przelewów za pośrednictwem takich serwisów jak: PayU, przelewy24, Dotpay. Trzy kolejne miejsca zajmują bardziej klasyczne rozwiązania, przykładowo płatność gotówką u kuriera, przelew tradycyjny, wysyłka za pobraniem. Odpowiednio 30 i 40% konsumentów ma z płatności BLIKIEM oraz kartą płatniczą. Jeszcze dużo sklepów oferuje również płatności SMS-em lub mobilne takie jak: stosowanie kodów QR. Żyć pewno są one kilka popularne wśród polskich konsumentów, przecież nie odchodzą od pozostałych skutecznością i siłą.

Na efekt dodajmy też o płatnościach z odroczonym terminie, które ułatwiają dokonanie zakupów oraz opłacenie ich tylko po pewnym okresie, przykładowo 30 dniach. Ponadto sklepy internetowe umożliwiają również dokonanie zakupów na raty. Możemy sięgnąć także z zespołów proponowanych przez sklepy, jak również organizacji finansowych. Dzięki możliwości wnioskowania online o pożyczki ratalne można także w obecny styl pozyskać potrzebne pieniądze na sprzęt RTV, AGD, elektronikę czy wszystek kolejny cel.

Artykuł został zaprojektowany przez profesjonalistów z pozyczkowy-portal.pl.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments